środa, 26 czerwca 2013

KONKURS TRADYCJI POWOŻENIA

  W Stadzie Ogierów Książ w dniach 20 ,21 lipca 2013r. odbędzie się po raz pierwszy w powojennej Polsce   I Konkurs Tradycyjnego Powożenia.
 Takie konkursy organizowane były w Polsce jeszcze przed II wojną. Są one organizowane nadal na całym świecie ,głównie w USA i Europie Zachodniej. Celem konkursów tradycji powożenia jest nie tylko rywalizacja sportowa i sprawdzian wyszkolenia koni ale przede wszystkim promocja tradycyjnego stylu powożenia, prezentacja historycznych zaprzęgów, tradycyjnej uprzęży oraz tradycyjnych pojazdów konnych, eleganckich strojów i obyczajów.
 Głównymi animatorami zawodów w Książu są członkowie Stowarzyszenia Miłośników Powozów i Zaprzęgów. Polscy powożący, którzy od wielu lat uczestniczą i odnoszą sukcesy w takich konkursach za granicą to Marek Doruch oraz Krzysztof Szuster.  Oprócz nich swój udział w konkursie w Książu zapowiedzieli także zawodnicy ze Szwajcarii, Holandii i Niemiec.
 Zachęcam wszystkich miłośników koni i powożenia do przyjazdu na konkurs do Książa i obserwacji jak i uczestnictwa w zawodach. Regulamin zawodów i wszystkie szczegółowe informacje na specjalnej stronie http://www.tradition.com.pl/
  
Wyniki konkursu,tabele i galeria zdjęć również na stronie www.tradition.com.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz